Miért takarékoskodnak az emberek?
A kormány nehezményezi, hogy az emberek a megtakarításaikat (ha van nekik ilyen, a többségnek nincs) nem költi el kereskedelemben fogyasztási cikkekre, hanem beteszik a bankba vagy a párnacihába. Ugyanez a kormány ösztönzi az embereket, hogy vásároljanak állampapírokat, kössenek biztosításokat, takarékoskodjanak.
A napi sajtóban most a „fogyasszunk többet” szlogent szajkózzák a politikusok, de az emberek egy része mégis inkább spórol.
Miért takarékoskodnak az emberek? Azért, mert félnek a jövőtől!
Mitől félnek az emberek? Attól, hogy megbetegszenek, és az állami egészségügyi ellátásban nem gyógyulnak meg. A kormány egészségügyi politikája arra kényszeríti az embereket, hogy a magán egészségügyhöz forduljanak gyógyulásért. A gyógyulás pedig sok-sok pénzbe kerül, így akinek telik rá és gondol idősebb napjaira az takarékoskodik a rosszabb időkre.
Azért is takarékoskodnak az emberek, hogy a gyerekeik, unokáik jó képzést nyújtó középiskolába és egyetemre járhassanak. Ezek az iskolák pedig tandíjasok, és azt a szülőknek, nagyszülőknek fizetni kell.
Spórolni kell azért is a jövedelemből, hogy a gyerekeknek, unokáknak lakást lehessen venni! A pályakezdő bérekből nem lehet lakást vásárolni, és a lakbérek az égben vannak, elviszik a megtakarítási lehetőségeket. Legalább két generációnak kell takarékoskodni azért, hogy az utódok ember méltóan tudjanak élni.
Az emberek ezért félnek a jövőtől, mert a kormány kizárólag a sajátjait támogatja: nekik jut gyógyulás, jó iskolába járhatnak a gyerekeik, unokáik és klassz lakásban élhetnek! Az állami kedvencek még arra is spórolhatnak, hogyha megszűnnek a kivételezett állami támogatások, akkor legyen annyi külföldre menekített pénzük, hogy vidáman élhessék az emigránsok életét!
(Kép: Edvard Munch (norvég festő): Sikoly)