2025.02.10.
13:25

Írta: Dr. Tóth Zoltán

Olvasókörben: Dr Komáromi Zoltán diagnózis és terápia

2025-02-17 20 órakor a Civil Rádióban Dr. Komáromi Zoltán

A betegellátás szintjei

Háziorvos, járóbeteg, kórház, klinika, mentők

A fnanszírozás módjai

állami egészségbiztosítás, magánorvosi ellátás, magán eü-i biztosítás

Kapcsolódó részek, amivel most nem foglalkozunk:

gyógyszertár, rehabilitáció stb, állami és önkormányzati eü-i igazgatás, internetes gyógyítás,

betegjogi érdekképviseletek, orvosi érdekképviseletek, szakszervezetek, pártok.

Diagnózis és terápia. Műsorvezető-szerkesztő: Tóth Zoltán

1 komment

Címkék: videó Civil Rádió Budaörsi Olvasókör 2025 Magyarország

A bejegyzés trackback címe:

https://tothzoltan.blog.hu/api/trackback/id/18792994

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Motorogre 2025.03.24. 13:54:16

Az állami és a magán-egészségügy viszonyát még mindig nem sikerült megfejtenie a kormánynak, teszek egy kísérletet: a beteg 30-45 éve fizette (levonták) a társadalombiztosítást, a nyugdíj se elég a privát orvosra, tehát a többség kényszerből ragaszkodik az állami ellátáshoz. Tüdőbaj: 4 hétre, hasi panasz UH-diagnosztika: 4 hónapra kap időpontot. A várakozás alatt vagy gyógyul, magánrendelésre kényszerül, vagy elhalálozik. De aki túléli és ennyit várt: gyógyultan is elmegy, kontrollnak jó lesz!
Tehát akik azt mondják: „ha lassabban látjuk el, csökken az eü terhelése” az vagy 1) genocídiumot követ el az idős korosztályban, vagy 2) elvtelenül tereli a lakosságot a magánrendelés felé. Nem nőne a vizsgálatok száma, ha pár napon belül elvégeznék – aki ezt tagadja, az 1 vagy 2!
És emlékezzünk, az orvosi béremelés után a várólisták (külföldön, pl. Romániában ez a fogalom ismeretlen!!) 1/3-al rövidültek …pedig nem lett több orvos. Majd fél év múlva a korábbi hosszú lett megint a várólista.
Ha elmegy a polgár az SzTK-ba: nagysokára kap időpontot mert „nincs orvos” - de ott a plakát: fizetősbe másnap megvizsgálják. Mégis van orvos? Sőt ugyanaz, aki SzTK alapon „nincs”.
A protokoll világszínvonalú, pl. mindenki évente menjen szemészhez, akkor is ha nincs panasza. De szemészorvos alig van, ezzel a szempanaszos betegek ellátáshoz való joga súlyosan sérül. A Bp XI. ker. nyilvánosan arra kéri a lakosságot, hogy hiába az éves szűrés, csak akkor menjen ha panasza van – cserébe ígéri hogy a panaszosokat gyorsan ellátja. A polgármester orvos, ért hozzá !
Miért akar egy csődszéli szegény ország színvonalas egészségügyet adni? A bőrgyógyász 10 évig tanul hogy egy méterről ránézzen a betegre – amire az hónapokat vár. 3 éves képzéssel felcser kellene, az esetek 90%-át Ő is kellően el tudná látni, a 10%-ot tovább-utalná. Az azonnali felcser-tudás többet ér, mint nagysokára a doktori. És a felcser az ellenőrzés nélküli doktor-monopóliumot is megtörné.
A gyors megoldás az lehet az eü problémáira, hogy a magánrendelések is elfogadják a tb-jogviszonyt, és csak a „felárat” (gyorsaság, szebb környezet, egyágyas szoba stb.) kell megfizetnie a betegnek. Ez a közpénzen épült magánkórházak kapacitását be tudná vonni a közellátásba. Ilyen rendszer van pl. Németországban, és működik. A magyar orvosi kamara ezt javasolta a kormánynak 2023-ban: vajon miért nem fogadták el? Mert a magánegészségügy is a lakosság anyagi kirablásának eszköze! Az 1)-re gondolni se szabad

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása