2025.04.07.
23:30

Írta: Dr. Tóth Zoltán

Visszaszámlálás 10.

 

.       A gyülekezési törvény elleni tiltakozás nem lehet 24 órás. Csak kedden 17 órától szerda reggel 4 óráig lehet tüntetni.

2.       Egy átlagos panel lakás ára jelenleg 55 millió forint.

3.       Egy közvéleménykutatás szerint Ukrajna EU tagságát a választók 47 %-a támogatja, 46 % ellenzi.

4.       A DK hivatalos népszavazást kezdeményez Ukrajna EU tagsága ügyében.

5.       „Az USA cégei komoly aggodalmukat fejezték ki a magyar közbeszerzéseket illetően, mert azok nem mindig átláthatók, és rendre helyi és más EU-n kívüli szereplőknek kedveznek, például még Kínának is. A korrupció a magyar közbeszerzési eljárások esetében mély aggodalmakra ad okot Magyarországon, annak ellenére is, hogy számos intézkedés történt az ügyben az elmúlt években.” (USA kormány indokolása a Magyarország elleni 20%-os vámról. Az indoklásban további 18 téma lett megjelölve.)

6.       EU válasz az USA egyoldalú USA 20%-os vámra: Kölcsönös 0%-os vám az ipari termékekre + tárgyalások folytatása.

7.       Az USA vámok kiszabásánál egy matematikai képletet alkalmazott a Trump kormány, amelyet Alberto Cavalló egyetemi tanár alakított ki. Maga a matek képlet megalkotója azt nyilatkozta, hogy nem érti a Trumpék által közzétett számokat. Szakértők szerint kétszeres-négyszeres túlzás van a kiszabott vámokban.

Szólj hozzá!

Címkék: kormánypárt jóállam 2025 Magyarország

A bejegyzés trackback címe:

https://tothzoltan.blog.hu/api/trackback/id/18835350

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása