Átverés: a szinonima szótár (internet) szerint blöff, álnokság, csalafintaság….csel manőver.
A jelenleg uralgó kormánytól tanulják az emberek az átverést, annak módszereit és a reklamáció elhárításának a módozatait.
Emlékezetes átverés volt a devizahitelek ügye, amely tömegeket érintett, és komoly anyagi (pénzügyi) károkat okozott sok embernek. Az átverés azzal valósult meg, hogy a bankok a kedvező kamatokat nagybetűvel hirdették, és kisbetűvel írták az esetleges hátrányos következményeket a szerződésekbe. A tisztességtelen eljárást bíróság is megállapította.
Ugyanez a módszer az Auchan budaörsi áruházában is a kész sütemények pultjánál: Nagybetűvel írják a kedvezőnek tűnő árat, de mikrobetűkkel azt, hogy az ár 100 grammra vonatkozik. Így 1.000 Ft a jól látható ár, és csak a pénztárnál derül ki, hogy 10 ezer forintba kerül a sütemény. Ekkor természetesen vita kezdődik a pénztárnál, hogy csalni akart-e a pénztáros, aki ezen felháborodik, majd az ki kell fizetni és az ügyfélszolgálatnál sorban állni a pénz visszaigénylésénél.
Az automata pénztárnál már tájékozottabb a felügyelő, mert kapásból mondja, hogy „miért nem olvasta el a kisbetűt is?.” Itt már megengedik, hogy ne fizesd ki a 10 ezer forintos süteményt, de arra köteleznek, hogy az üzlet másik végében található hűtőpultba vidd vissza a süteményt és akkor törlik a pénztárgépből a kisbetűs összeget. Ezt a folyamatot egy biztonsági őr felügyeli. Az átverés tehát hatóságilag ellenőrzött. …és ha nem sikerül az átverés, akkor majd jön egy másik vevő, aki nem mer szólni, csupán zsebbe nyúl és fizet.
Nagyértékű süteményt kap ma a család!