Az ELTE Politológiai Intézetében, 2014 május 27-én, az egyetemi hallgatókat megfosztották a tisztességes választási törvény elkészítésének a megismerésétől. A 2014. évi őszi, új szemesztertől kizárólag a Fidesznek kedvező választási törvények dicsérete lesz hallható. Az egyetemistáknak abból a módszertanból kell vizsgázniuk, hogy hogyan lehet a választók akaratát kicselező, a kisebbséget kétharmados többségé nyilvánító választási törvényeket csinálni a parlamenti gombnyomókkal.
Az egyetemek a jövő tudás bázisának az alapjait teremtik meg. 1996-ig a magyar egyetemeken nem oktatták a választási rendszereket. A politikai kurzusok használták a „választástudományokat”, de ez olyan tudás volt, amelyet a pártpolitikai - állami berkek magukba rejtettek.
1996-ban az ELTE Politológia Tanszék - Bihari Mihály vezetésével - lehetőséget biztosított számomra egy új diszciplina, egy új egyetemi tantárgy alapítására, amely nyilvánosan és a tudomány követelményei szerint oktathatja a választással kapcsolatos ismerteket az egyetemi hallgatók számára. Két évig dolgoztam az új tantárgy megalapozásával és újabb két évig tartott az első tankönyv megírása.
Évente 100 hallgató tanulta ezt a tantárgyat. 1996-2014 között összesen 1500 egyetemista vizsgázott eredményesen a tantárgyból. A szabad, a tisztességes és átlátható választások előkészítésének, szabályozásának és megvalósításnak a tudományából.
2014. május 27-én egy e-mailt kaptam arról, hogy a többé nem oktathatok az ELTE Politológián. A politikai tudományoknak nem lesz része a pártsemleges és tudományos megközelítésű tantárgy, hanem helyette egy Fidesz közeli cég vezetője oktatja a hallgatókat. Az értesítés, amely megfoszt az oktatás lehetőségétől, azt is tartalmazza, hogy az „oktatási színvonal csökkenése” következik be, de kérik a „szíves megértésemet”, mert a költségvetés ….Mindezt a Politológia Intézet vezetője az ELTE ÁJK dékánjára hivatkozva teszi.
Köszönöm az egyetemi hallgatóknak, hogy 1996-2014 között dolgozhattam számukra azért a tudásért, amely a szabad, tisztességes és átlátható választásokat biztosítja, az olyan választási rendszerekért, amelyek megteremtik az általános, egyenlő, közvetlen és titkos választójogot.
Ez a tudás nem veszik el, legfeljebb várat magára, míg újra megvalósul!